У РФ українського політв’язня Приходька включили до списку екстремістівРосійська служба з фінансового моніторингу внесла кримчанина Олега Приходька в список осіб, причетних до екстремістської діяльності або тероризму.


Про це повідомляє Крим.Реалії.


Приходько фігурує в списку під номером 6663.


Керівник «Кримської правозахисної групи» Ольга Скрипник пояснює, що включення в перелік Росфінмоніторингу відбувається стосовно тих громадян, у яких вирок набув законної сили: це статті про визнання людини винною за терористичними і екстремістськими статтями Кримінального кодексу Росії.


«Таким чином порушується презумпція невинуватості, оскільки навіть у рамках російської правової системи вина людини не доведена, але вона уже публічно, на сайті Росфінмоніторингу вказана як екстреміст або терорист, а її права вже обмежені. А у випадку з Кримом, багатьох громадян України переслідують за екстремістськими і терористичними статтями КК Росії незаконно, з політичних мотивів», – розповіла Скрипник.


Дружина Приходька, Любов, розповіла, що йому заблокували картку, на яку виплачувалася пенсія.


«У нього заблокували картку на виплату пенсій. Ми не можемо нічого зняти. Ось у нього скоро нове надходження. До того ж абсолютно незрозуміло, чи має пенсія накопичувальний характер», – сказала Любов Приходько.


Правозахисниця Ольга Скрипник пояснила – Олег Приходько не може отримувати пенсію, для цього необхідно оформляти довіреність.


«Слідчий повинен дати дозвіл на прихід нотаріуса в СІЗО для оформлення довіреності», – додає Скрипник.


Джерело статті: “https://cometa.news/u-rf-ukrainskogo-politv-jaznja-prihodka-vkljuchili-do-spisku-ekstremistiv/”