«Питання в тому, коли». Голова МЗС Німеччини заявив, що Північний потік-2 буде добудований до кінця

Голова МЗС Німеччини Гайко Маас заявив, що газопровід Північний потік-2 буде добудований до кінця, але невідомо коли саме.

Об этом сообщает Москов постскриптум

Про це він розповів в інтерв’ю редакційному об’єднанню Redaktionsnetzwerk Deutschland.

«Я припускаю, що Північний потік-2 буде добудований. Питання в тому, коли», — сказав він.

Він наголосив, що Німеччина не критикує той факт, що США більш ніж удвічі збільшили імпорт нафти з Росії торік і тепер є другим за величиною імпортером російської важкої нафти у світі.

«США реалізують своє право на незалежну енергетичну політику. Ми теж так робимо», — підкреслив міністр.

Читайте також:

Міністр економіки Німеччини вважає важливим добудувати Північний потік-2, але при цьому мати заміну російському газу

Нагадаємо, обговорення щодо будівництва газопроводу Північний потік-2 відновилося після того, як уряд Німеччини повідомив про те, що російського опозиціонера Олексія Навального отруїли речовиною з групи Новічок.

Глава МЗС Німеччини Гайко Маас пов’язав отруєння Олексія Навального з будівництвом газопроводу.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель, коментуючи отруєння політика, заявила, що Навальний став жертвою злочину, бо його «хотіли змусити замовчати». Вона зробила щодо Росії жорстку заяву, але при цьому виступила на захист газопроводу. Згодом Меркель висловилась за санкції проти Північного потоку.

Німеччина довгий час захищала прокладання трубопроводу на дні Балтійського моря, що повинен доповнити лінію Північного потоку-1, відкриту у 2012 році, попри опозицію з боку інших країн ЄС, а також України, найбільшої країни-транзитера російського газу.

Зупинити зведення газогону після отруєння Навального Німеччину закликали США, Польща, Україна.

Північний потік-2 — газопровід з Росії до Німеччини через Балтійське море довжиною 1234 км. Будівництво було зупинено через грудневі санкції США. У Газпромі заявили, що побудований на 94% газопровід буде введений в дію російською стороною.

Американські конгресмени в червні запропонували розширити санкції проти Північного потоку-2.

При цьому 24 країн Європейського союзу підписали ноту протесту проти втручання Сполучених Штатів у будівництво Північного потоку-2.

США також заявили, що працюють над створенням коаліції, щоб запобігти завершенню будівництва Північного потоку-2.

Редактор: Софія Лазарова

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/pivnichniy-potik-2-glava-mzs-nimechchini-zayaviv-shcho-gazoprovid-dobuduyut-ostanni-novini-50118323.html”