Світличну на довиборах підтримують більшість жителів округу, а рейтинг губернатора впав - соцопитування

Результати опитування серед жителів виборчого округу №179, показали, що респонденти краще оцінюють стан місцевих справ, ніж ситуацію в країні. Тільки 19% вважають, що країна рухається в правильному напрямку, 63% — протилежної думки. У справах області оцінки наступні: 24% вважають, що справи йдуть у правильному напрямку, 51% — у неправильному, 25% не змогли оцінити. Жителі міст, молодь і заможні особи оптимістичні в оцінках.

Об этом сообщает Роспрес

Про це повідомили в соціологічній групі "Рейтинг".

43% опитаних задоволені діяльністю президента Зеленського, 45% — не задоволені. Краще оцінюють роботу глави держави жителі міст, забезпечені і молоді опитані. Серед виборців політсил більше позитивних відгуків про роботу президента серед прихильників партії "Слуга народу". Найбільш критичними є виборці партії "Європейська солідарність" і "Опозиційна платформа — За життя".Лідером по довірі серед місцевих політиків є Юлія Світлична. Їй довіряють 70% опитаних, не довіряють — 21%. Главі Харківської обласної ради Чернову довіряють 24%, не довіряють — 22%, не знають його — 45%. Голови Харківської ОДА Кучеру довіряють 24%, не довіряють — 29%, не знають його — 28%, не визначилися з оцінками — 19%. Олексійчук респонденти не знають (84%). Довіряють їй — 3%, не довіряють — 11%. 67% опитаних знають, що 15 березня 2020 відбудуться проміжні вибори народного депутата по округу. 64% висловили готовність прийняти в них участь. Рівень передвиборної мобілізації вище серед старшої і забезпеченої категорій населення.

Лідером електоральних симпатій серед кандидатів є Ю.Светлічная. Її готові підтримати 62,3% тих, хто визначився і має намір голосувати. 12,5% підтримують В.Олексійчук — кандидата від партії "Слуга народу", 8,5% — О.Діденко — представника "Опозиційна платформа — За життя". Рейтинг інших кандидатів менше 2%. Не визначився кожен п’ятий виборець.

У рейтингу політсил лідером є партія "Слуга народу", яку готові підтримати 42,8% тих, хто має намір прийти голосувати. 30,4% підтримують партію "Опозиційна платформа — За життя". Рейтинг інших політсил нижче: партію "Батьківщина" підтримують 4,8%, Радикальну партію — 4,2%, партію "Європейська солідарність" — 3,6%, партію Шарія — 2,6%, партію "Сила і честь" — 2,3%. Рейтинг інших — нижче 1%. Тих, хто не визначився — близько 11-12%.

55% не знають, хто був депутатом від округу до перевиборів, 42% — знають. 21% вважає, що попередній депутат приділяв достатньо уваги вирішенню місцевих проблем, 51% — протилежної думки. 28% не змогли відповісти на це питання.

Відсутність роботи (67%) і низький рівень зарплат в регіоні — проблеми, які, на думку респондентів, є актуальними для регіону. 38% вважають проблемою занепад промисловості, 36% — стан доріг, 34% — неякісне медичне обслуговування, 33% — бідність, 26% — занепад сільського господарства, 23% — наркоманію та алкоголізм, 20% — вимирання сіл.

Аудиторія опитування — населення виборчого округу №179 від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Вибіркова сукупність: 1200 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,8%. Терміни проведення дослідження: 15-22 лютого.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/politics/elections/2020-02-26/svetlichnuyu-na-dovyiborah-podderjivayut-bolshinstvo-jiteley-okruga-a-reyting-gubernatora-upal---sotsopros/189511”